5 ay önce
5 ay önce

NN Çalışanları Gönüllülük Haftasında “Toplum İçin Önce Sen” dedi

NN Group ülkelerinde gerçekleşen NN Gönüllülük Haftası’nda gönüllü çalışanlar bir hafta boyunca topluma fayda sağlamak için çalıştı. “Toplum İçin Önce Sen” söylemiyle düzenlenen NN Gönüllülük Haftası etkinliğini her yıl düzenleme kararı alan NN Group, yıllık kârının yüzde 1’ini gönüllülük faaliyetleri ve toplum yatırımı için ayıracağını açıkladı.

Dünyanın köklü sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerinden biri olan NN Group bünyesinde faaliyet gösteren ülkeler, topluma katkı sağlayan bir şirket olmak amacıyla düzenlediği NN Gönüllülük Haftası’nı “Toplum İçin Önce Sen” söylemiyle gerçekleştirdi. NN Group’un faaliyet gösterdiği 10 ülkede 50'den fazla gönüllülük faaliyeti 21- 25 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Yıllık kârının yüzde 1’ini gönüllülük faaliyetleri ve toplum yatırımına ayıracağını açıklayan NN Group, tüm çalışanlarının katılabileceği, gelecek nesiller için sürdürülebilir ve kapsayıcı çalışmalarla faaliyet gösterdiği topluluklardaki insanların ve dünyanın refahına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

 

NN Group bünyesinde Türkiye’deki faaliyetlerine devam eden NN Hayat ve Emeklilik, gönüllülük  haftası boyunca Çorbada Tuzun Olsun Derneği, Genç Başarı Eğitim Vakfı ve İhtiyaç Haritası ile çalışanlarını farklı etkinliklerde biraraya getirdi. Tüm NN ülkelerinde gerçekleştirilen NN Gönüllülük Koşusu’nda NN Hayat ve Emeklilik çalışanları Mor Çatı için koştu. Toplam 30 NN Hayat ve Emeklilik çalışanının katıldığı hafta boyunca 50 saat gönüllülük faaliyetinde bulunuldu.

 

‘Birlikte bir fark yaratabiliriz’

NN Gönüllülük Haftası boyunca gönüllülüğü teşvik etmek istediklerini belirten NN Hayat ve Emeklilik İK Genel Müdür Yardımcısı Hong-Wha Ling, “NN olarak tüm paydaşlarımız için değer yaratan ve topluma katkılarımızla tanınan bir şirket olmayı amaçlıyoruz. Haziran 2020'de şirketimiz NN Group’un yeni stratejisi ile, yıllık kârının yüzde 1'ini toplum yatırımına ayırmayı taahhüt etti. Bu hedefin gerçekleştirilmesine yardımcı olmak için, NN Group ülkelerinde ‘NN Gönüllüleri Haftası’ düzenlendi. NN Hayat ve Emeklilik olarak bu hafta boyunca biz de çalışanlarımızla birçok farklı gönüllülük faaliyeti gerçekleştirdik.  Biz birlikte daha güçlü olacağımıza ve bir fark yaratacağımıza inanıyoruz. NN'de topluma sağladığımız katkı ile gurur duyuyor ve insanların en değerli varlıklarını korumalarına yardımcı olmak için çalışıyoruz.” dedi.

 

 

NN Hayat ve Emeklilik Hakkında: 

NN Hayat ve Emeklilik, 20 ülkede faaliyet gösteren ve birçok Avrupa ülkesinde ve Japonya'da güçlü bir varlığı bulunan uluslararası bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group'un bir parçasıdır. Grup, tüm çalışanları ile yaklaşık 18 milyon müşteriye emeklilik, sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. NN Group; Nationale – Nederlanden, NN, NN Yatırım Ortakları, ABN AMRO Sigorta, Movir, AZL, BeFrank ve OHRA'yı içermektedir. NN Group, Euronext Amsterdam'da (NN) işlem görmektedir. Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde NN Group’un (eski ünvanıyla ING Group) OYAK Emeklilik A.Ş.’nin 100 hissesini satın almasıyla başlamıştır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Copyright 2020 - Her Hakkı Saklıdır